Tим поводом Министарство за бригу о породици и демографију жели да истакне важност породице као једног од најчвршћих стубова опстанка и развоја једног друштва.
Намера да се породица врати на место које јој припада у српском друштву показана је и формирањем Министарства за бригу о породици и демографију. Министарство је већ обишло више од тридесет општина и градова у Србији, а у наредном периоду то ће и наставити да ради јер је један од циљева Министарства да посете све локалне самоуправе, да разговарају са људима и да сагледају све примере добре праксе, наводи се у саопштењу тог министарства.
Министарство ће направити један свеобухватни документ на основу кога ће предложити низ мера и предлога законских решења, а у циљу унапређења и очувања породице, породичних вредности и српског друштва у целини.
Породица је наша примарна кућа и сви заједно смо у обавези да радимо на томе да чувамо просперитет породице, и да покушамо да је заједничким снагама ојачамо и оснажимо.
Данас, као и сваког другог дана, имамо обавезу да водимо рачуна о сваком члану наше породице, да негујемо добре односе пуне међусобног поштовања и љубави, јер на тај начин чувамо своју породицу, свој град и своју државу, наводи се у саопштењу Министарства за бригу о породици и демографију , а поводом Међународног дана породице.
Генерална скупштина је 1993. године одлучила да се 15. мај сваке године слави као Међународни дан породице. Овај дан пружа прилику да се подигне свест о питањима везаним за породице и да се повећа знање о друштвеним, економским и демографским процесима који утичу на породице.
У Републици Србији, према резултатима Пописа 2022, има укупно 1.311.712 породица с децом (69 одсто од укупно 1.904.314 породица),
Најзаступљеније су породице са једним дететом (54,3%), следе породице с двоје деце (36,1%), затим породице с троје деце (7,8%), док је удео породица са четворо и више деце мањи од 2%.