NA BALKANSKOM PRVENSTVU 9 MEDALJA ZA SMEDEREVSKE ATLETIČARE VETERANE

Na atletskom prvenstvu Balkana  u dvorani koje je održano minulog vikenda u Beogradu, atletičari veterani  AK Smederevo  osvojili  su  ukupno 9 medalja. U konkurenciji više od  500 učesnika iz Rumunije, Turske, Bugarske, Slovenije, Crne Gore, Hrvatske, Albanije i Srbije, Verica Disić okitila se sa 3 zlatne medalje i to u trci na 400m rezultatom 1:29,00, zatim u trci na 800m rezultatom 3:27,00, kao i u  štafeti  4×200 koje su osim nje činile Snežana  Janković,  Mara Radulović  i  Svetlana Šakotić.

Takođe atletičarka Smedereva  Snežana Janković ( 60 ) dobila je dve zlatne u  trci na 200m i 1500m i jednu srebrnu medalju u  štafeti 4×200, koju su osim nje činile i Verica  Disić, Mara Radulović  i  Svetlana Šakotić.  Radosav  Nedeljković  ( 65 ), okitio se po  jednom zlatnom i bronzanom i dvema srebrnim  medaljama. Goran  Antić ( 55 ), u trci na 800m osvojio je šesto mesto i Radomir Dabić ( 55 ), u trci na 3000m zauzeo je četvrto  a u trci na 1500m  šesto mesto.

Prošle  subote  održana je planinska trka ,,Čičak Trail Beograd“, Višnjica, dužina staze 12,5km uz učešće preko 250 takmičara u svim kategorijama. Naš veteran, Radomir Dabić stigao je do bronzane  medalje i  trećeg mesta u kategoriji 50+.